WP Ważny temat
Partner Ważnego Tematu czytaj ten artykuł
W.KRUK przedstawił kolejną kolekcję ambasadorską, tym razem zainspirowaną przez Martynę Wojciechowską. To nie pierwszy projekt marki jubilerskiej znanej z tworzenia pięknych wzorów biżuterii. W każdym roku W.KRUK wprowadza na rynek unikatowe kolekcje autorskie, pośród których najbardziej szczególne to kolekcje ambasadorskie, zaprojektowane we współpracy ze znanymi kobietami. Marka zaprasza do projektu ambasadorkę, której życiowa pasja, osobowość oraz wizja świata stają się inspiracją do stworzenia unikalnej biżuterii. Jubilerskie detale nie tylko zdobią, ale niosą za sobą przesłanie oddane w szczególnych wzorach lub grawerunkach. Pełne symboliki kolekcje, wykonane z największą precyzją w Manufakturze W.KRUK, to oryginalne wzorniczo dzieła sztuki jubilerskiej, które nie sposób znaleźć u konkurencji.

Pierwsza kolekcja ambasadorska – VOCALISE od W.KRUK - zaprojektowana została we współpracy z artystką Anną Marią Jopek. Zamiłowanie autorki do rzeczy szlachetnych i subtelnych, muzyczna pasja oraz chęć poszukiwania harmonii znalazły odzwierciedlenie w geometrycznych, prostych formach naszyjników, bransolet, kolczyków oraz pierścionków. Kolekcja w stylu nowoczesnego retro zachwycała elegancką czernią onyksu w oprawie srebra oraz energetyczną zielenią agatu.

W kolejnym roku powstała, zainspirowana przez Kingę Rusin, kolekcja VIS od W.KRUK. Bohaterem kolekcji stał się sygnet – symbol siły i dziedzictwa. Niegdyś typowo męski atrybut, stał się synonimem kobiety nowoczesnej, która wie czego chce i potrafi w pełni czerpać z życia. W kolekcji, obok damskich sygnetów, pojawiły się m.in. nawiązujące do motywu przewodniego złote i srebrne kolczyki, wisiorki oraz naszyjniki, część z nich ozdobiona pięknymi kamieniami szlachetnymi.

Każda Ambasadorka W.KRUK, projektując biżuterię, przekazuje w niej część swojej pasji i życiowych doświadczeń. Alicja Bachleda – Curuś, tworząc kolekcję EOS, skupiła się na przemianie, jaką kobieta przechodzi w życiu. EOS od W.KRUK symbolizuje nowy początek, pełen odwagi i niezależności. Istotnym elementem kolekcji stał się wąż – przewodnik duchowy, symbol transformacji. Obok węża, wiodące motywy w biżuterii stanowią pędy roślin i listki paproci. Złote i srebrne precjoza, niektóre ozdobione szmaragdem, stały się symbolem odwagi i zmian w życiu.

Najnowsza kolekcja ambasadorska FREEDOM od W.KRUK stworzona została we współpracy z Martyną Wojciechowską. Ogrom doświadczeń podróżniczych ambasadorki oraz nieustająca potrzeba podejmowania nowych wyzwań w życiu stały się inspiracją do powstania unikalnej i pełnej symboliki biżuterii. Bohaterem kolekcji jest jastrząb – piękny i odważny ptak, który zachwyca siłą spojrzenia i stanowi jeden z najpiękniejszych symboli wolności. Biżuteria, wykonana w srebrze, obejmuje pierścionki, naszyjniki, kolczyki, bransolety oraz broszkę z motywem jastrzębia, jego skrzydeł, piór i szponów. Dodatkowym symbolem kolekcji stała się róża wiatrów, jako synonim życiowej podróży i drogowskaz do wyboru własnej strony świata.